سوالات متداول

رای دهی:  / 17
ضعیفعالی 

درحین استفاده از نرم افزار جامع طراح ممکن است با خطاهایی مواجه گردید که در ذیل به متداول ترین آنها اشاره شده است.
(*درصورت تمایل برای مطالعه هر مورد روی تب مورد نظر کلیک کنید تا برای شما به نمایش درآید)

کلمه کاربری یا کلمه عبور را اشتباه وارد کرده است .کلمه کاربری modir و karbar باید با حروف کوچک ( بدون Caps Lock ) تایپ شود
شارژ قفل تمام شده است و یا دیتای آن پریده .نسخه های کلاسیک فاقد کانتر می باشند ، بنابراین شارژ قفلشان تمام نمی شود . صرفا برخی از نسخه های اختصاصی ( اکثر آنها ) و نسخه هایی که به عنوان دمو ارسال می شود شارژ قفلشان به اتمام میرسد .
این پیغام در چندین بار اول که کاربر قصد ورود به برنامه ( پس از نصب ) را دارد نیز مشاهده می شود ولی بعد از آن برنامه به DataBase متصل شده و برنامه باز می شود.
برنامه ی SQLSERVER قبلا یک بار نصب شده است وکاربر در حال حاضر سعی می کند مجدداً آن را نصب کند .در صورتیکه برنامه ی SQL SERVER قبلی ناقص نصب شده است ،برنامه را پاک کرده و مجدداً نصب کند .
Backup گیری به صورت دستی (ابتدا SQL را stop کرده و سپس DataBase را کپی کرده و در مکانی ازحافظه ذخیره می کنیم ). می تواند چندین دلیل داشته باشد ، مثلا مسیر Back up گیری غلط یا ناشناس یا تعریف نشده باشد . همچنین امکان دارد برنامه به Data Base متصل نشده باشد و یا SQL درست کار نکند .
.باز یابی اطلاعات بصورت دستی ( ابتدا SQL را stop کرده و سپس DataBase قدیمی را در مسیر نصب برنامه کپی و با Data Base جدید جایگزین می کنیم ). نکته:اگر نام پوشه ای که فایلBack up در آن ذخیره شده فارسی باشد بازیابی نمی کند .
باید نرم افزار Microsoft . NET framework 2.0 بر روی سیستم نصب شود.این نرم افزار در داخل سی دی برنامه درشاخه tools  موجود می باشد.
شماره سرکلیدی قفل سخت افزاری که پشت سیستم خورده با شماره نوشته شده بر روی سی دی برنامه طراح یکی نیستند.
برنامه ی SQL server desktop enginباید مجددا نصب شود و یا start گردد.در صورت نصب ناقص برنامه ابتدا پاک شده سپس مجددا نصب شود .
در کد پروژه یک کاراکتر وجود دارد.کاربر باید در کلیه نام پروژه های خود کاراکتر را حذف کند در صورتیکه تعداد پروژه ها زیاد باشد و کاربر قادر به انجام این کار نباشد یک فایل اجرایی برای غیرفعال کردن این کد برای کاربر ایمیل می شود.
پایگاه داده با فایل اجرایی برنامه یکی نیست و ورژن برنامه قدیمی است.برنامه طراح و پایگاه داده باید پاک شده و دوباره نصب شود.
امکان دارد یکی از فایلهای جانبی برنامه پاک شده باشد.بایداز اطلاعاتbackup گرفته، برنامه مجددا نصب شود و پس از نصب مجددbackup گرفته شده را بازیابی کرد.
در هنگام کلیک روی گزینه ذخیره کردن یونیت این خطا رابه کاربر میدهد.تا زمانیکه صفحه ذخیره یونیت کامل باز نشده روی آن کلیک نکنند.
در هنگام استفاده از برنامه دستیار جامع طراح  backup & restore خطای میدهد.ورژن این برنامه باید با ورژن برنامه طراح یکی باشد درصورتیکه برنامه طراح ورژن 5.1 باشد برنامه دستیار هم باید ورژن 5.1 داشته باشد.زمانیکه قسمتی از مشخصات اجزا در زمان پشتیبان گیری خالی باشد در زمان بازیابی اطلاعات توسط گیرنده این خطا را می دهد
در قسمت گزارش ساخت این خطا را می دهد.در بخش تنظیمات کلی هیچ لگویی تعریف کرده و درصورتیکه لگویی تعریف نماید مشکل حل خواهد شد.
برنامه دستیار نرم افزار جامع طراح Backup & Restoreموقع انتقال پروژه این خطا را می دهد.برنامه طراح باید آپدیت شود و یا برنامه office 2007 کامل نصب شود و برنامه دستیار نرم افزار مخصوص همان ورژن بر روی سیستم نصب باشد درصورتیکه بعد از چک کردن این موارد بازاین خطا نمایش داده شود برنامه نیاز به بروزرسانی دارد
نسخه فروشگاهی دارد و در حال حاضر از امکان کارگاهی استفاده می کند.در نسخه های فروشگاهی زمانیکه بر روی گزارش ساخت کلیک می کنید بدلیل اینکه امکان دسترسی به این قسمت ها وجود ندارد این خطا را می دهد
در زمان گرفتن پیش فاکتور این خطا را می دهد.این خطا مربوط به ویندوز می شود و زمانیکه اسکرول موس را به سرعت حرکت می دهید این خطا را نمایش میدهد و مشکلی در برنامه بوجود نمی آورد
زمانیکه روی یک پروژه گزینه تغییر مشخصات پروژه راانتخاب می کنند.نسخه ای که نصب کرده اند با DB اطلاعات هماهنگی ندارد و بنابراین باید Setup جدیدارسال شود.
در هنگام گزارش گیری این پیغام داده می شود.زمان کافی برای انجام محاسبات وجود ندارد و به این دلیل است که سرعت سیستم پایین است یا رم سیستم کم است و کلا هر چیزی که باعث میشود زمان محاسبه طولانی باشه و ویندوز اجازه ادامه کار به برنامه را ندهد.
کاربر یک مقدار اعشاری را در قسمت شارژ مصرفی واردکرده است.می توان یک فایل patch برای برگشت اطلاعات به شکل اولیه برای ایشان ارسال کرد و یا در مسیرنصب برنامه پوشه sql command کد هایی برای glass، toori، upvc و yaragh وارد کردupdate size_ set dec_inc_upvc='0'.
در هنگام بازیابی برنامه این هشدار داده می شود .برروی  فایلSQL،Command.exeدر مسیر نصب برنامه کلیک کرده و در صورت نبودن این فایل در مسیر نصب فایل سیستم خود را برای کاربر بفرستید و در پنجره باز شده کد update tbl_p set used='-' را وارد نمایید.این مشکل مربوط به فایل Used می باشد .
دیتا بیس، دیگر مربوط به برنامه طراح یا برنامه دیگر در سیستم نصب است ( که با برنامه ی طراح مطابقت ندارد ) set up برنامه با SQL SERVER نمی خواند . و یا مشکل از قفل است که دراینصورت باید فایلpatch.exe رابرای کاربر ارسال کرد. باید SQL SERVERپاک شده و دوباره از روی سی دی مربوط به همان قفل نصب شود و یا برنامه روی سیستم دیگری نصب شود.
این خطا ها مربوط به سیستم های تحت شبکه می باشد .
شارژ قفل تمام شده است و یا دیتای آن پریده .دانلود فابل دانگل پچ از بخش دانلود ها و اجرای آن روی سیستم اگردیتای قفل پریده باشد و درخواست ارسال قفل اگر شارژ قفل تمام شده باشد ( برای شارژ کردن مجدد قفل )
قفل سخت افزاری، قفل طراح است ولی مربوط به ستاپ دیگری می باشد .همچنین مواقعی که دو قفل سخت افزاری همزمان به سیستم وصل باشد برنامه این خطارا می دهد .به پورت USB چندین فلش وصل شده که باید تنها فلش برنامه به سیستم متصل باشد.باید قفل مربوط به ستاپ اصلی به سیستم متصل شود .و یا درصورتیکه دو قفل همزمان به سیستم متصل است قفلی که مربوط به برنامه طراح نیست ازسیستم خارج گردد.
ممکن است قفل را به سیستم نزده باشند .در مورد قفل های خاکستری که احتیاج به نصب دارند قفل نصب نشده و در مورد قفل های مشکی و بنفش که احتیاج به نصب ندارند قفل را نشناخته است .اگر قفل خاکستری رنگ است قفل را به پرت مورد نظر متصل کرده و نصب می کند . اکر قفل مشکی یا بنفش است باید قفل را روی پورت های دیگر امتحان کند . اگر مجدداً همین پیغام را داد باید سیستم را 5 دقیقه خاموش و سپس روشن کرد . نهایتا ً نصب روی سیستم دیگر و امتحان قفل .اگر هیچ کدام از این راه ها به نتیجه نرسید به احتمال زیاد قفل سوخته است و باید برای شرکت فرستاده شود .در مورد شناخته نشدن قفل چندین دلیل می تواند وجود داشته باشد . ممکن است پورت خراب باشد و یا آنتی ویروس نصب شده روی سیستم مانع از شناسایی قفل شود . همچنین ممکن است نوسانات برق قفل را آور لود کرده باشد
عدم برقراری ارتباط با منبع مورد استفاده این پیغام حتی مربوط به دیتابیس و پایگاه داده نیز است.باید یه پیغام فارسی قبل از این پیغام توجه کرد و طبق آن پیغام مشکل را برطرف نمود .
در زمانیکه بر روی پیش فاکتور کلیک میکند این پیغام به شما داده می شود.باید در قسمت فاکتور برحسب همان پیش فاکتور رفته و گزینه نمایش را بزنید در صورت نمایش فاکتور بنایراین تغییر یا قسمتی از پیش فاکتور را حذف کرده و در صورت دانستن تغییرات باید آنها را به حالت اولیه برگردانید و یا از پشتیبانان فایلReport report را (اگر در جای دیگری داریم ) در مسیر نصب کپی و جایگزین  قبلی کنید. این درصورتی مشکل را حل میکند که هر دو سیستم ورژن مشابه داشته باشند . در نهایت اگر این امکان نبود برنامه را مجدداً نصب کنید
برنامه نمی تواند به دیتابیس متصل گردد. مشکلsql  دارد.باید فایلهای connection را ازمسیر نصب برنامه کپی کنید. تا در مسیر نصب برنامه کپی گردد. برای حل مشکل sql باید آن را مجدد نصب کند
باید تاریخ برنامه ویندوز را درست کنید چون تاریخ و ساعت برنامه طراح از ویندوز برنامه خوانده می شود.
قرار گرفتن لیست قیمت و اشکال تنها در پیش فاکتور و فاکتور یونیت به یونیت 1 امکان پذیر است و در دیگر گزارش ها امکان تغییر آن وجود ندارد.
زمان طراحی درب هایی با ابعاد برای مثال 2070*815 زمانیکه مولیونی بر روی بازشو میگذارید اندازه درستی از شیشه داده نمی شود.برای طراحی باید در قسمت بازشو مولیون را اضافه کنید تا اندازه دقیق شیشه ها بدست آید و اندازه دقیقی از شیشه را به کاربر بدهد.در طراح برای زیبایی بین فریم و بازشو فضای خالی ای در نظر گرفته شده است در صورتیکه بر روی این حاشیه کلیک کنید مولیون خود را قرار دهید برنامه نمی تواند درست بازشو را تشخیص دهد و در اندازه شیشه مشکل پیش خواهد آمد بنابراین در زمان طراحی دقیقا روی بازشو ها برای گذاشتن مولیون کلیک کنید
درصورتیکه لپ تاپ باشد باید از کلید Fn استفاده کرد و در صورتیکه سیستم شما PCباشد باید از کلید Lock استفاده کرد
در هنگام ذخیره یونیت خطایی داده شده با کلیک مجدد بر روی گزینه ذخیره یونیت این مشکل از بین خواهد رفت.

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
سوالات متداول - 2.9 out of 5 based on 17 votes