تعویض لولای پنجره دوجداره چگونه است؟

رای دهی:  / 0

بیشتر پنجره های دوجداره دارای بخشی هستند که آن را لولای پنجره دوجداره یا لولای اصطکاک می نامیم. در اینجا به شما نشان داده می شود که چگونه می توانید مجموعه صحیحی از لولا های پنجره UPVC برای تعویض با آنچه که در حال حاضر روی پنجره خود دارید، پیدا کنید. تعویض لولای پنجره دوجداره از جمله خدمات رگلاژ درب و پنجره upvc می باشد که توسط تیم های خدماتی در سطح تهران ارائه می شود و یک کار تخصصی محسوب می شود.

با نرم افزار طراحی در و پنجره می توانید به راحتی طراحی در و پنجره خود را انجام دهید.

در واقع لولا حکم محرک لنگه بر روی فریم را دارد و یک بخش حیاتی است که در درجه های مختلف در کشور تولید می شود، و وارادات این محصول نیز آزاد بوده و محدودیت و کمبودی در بازار فروش و عرضه لولا پنجره دوجداره یو پی وی سی و آلومینیوم وجود ندارد.

 

تعویض لولای پنجره دوجداره

تعویض لولای پنجره

 

تنظیم لولاها در موارد پیشرفته تر با آلن های مخصوص اجرایی می شود که موجب بالا یا پایین آمدن آن شده و رگلاژ و تنظیم به درستی اعمال شده و در اصطلاح سبب ایجاد توازن بین لنگه و فریم می شود.

عمدتا لولا پنجره upvc در سایزهای 75 و 100 در بازار موجود می باشد و جز پر مصرف ترین لولاها نیز همین دو نوع می باشد که ما بر اساس استاندار سنجی دقیق از تولیدکنندگان برای مصارف در تعمیرات و تعویض لولا شکسته پنجره دوجداره استفاده می کنیم.

مراحل تعویض لولای پنجره دوجداره

در اینجا قصد داریم شما را با چگونگی تعویض لولای پنجره دوجداره آشنا کنیم، تا بتوانید به درستی از صحیح انجام شدن این کار اطمینان پیدا کنید.

در ابتدا تمامی لولاها را با دریل و پیچ بند باز کرده و و لنگه را از فریم جدا می کند و لولای شکسته را تعویض و در صورت نیاز لولا پنجره upvc یا آلومینیوم را برای ماندگاری بالاتر و تقویت بنیه درب و پنجره به بخش های دیگر و در فاصله های کوتاه تر اضافه می کند.

با نرم افزار طراحی در و پنجره آلومینیوم می توانید به راحتی طراحی در و پنجره خود را انجام دهید.

مرحله 1: چگونه پهنای ریل پنجره لولادار دوجداره خود را برای تعویض اندازه گیری کنیم؟

امروزه به طور کلی اکثر لولا های پنجره دوجداره UPVC اندازه استاندارد 18 میلی متر دارند، اما برخی از لولا های دوجداره در پنجره های UPVC یا آلومینیومی قدیمی در واقع 15 میلی متر هستند. بنابراین حتما این اندازه را با دقت اندازه گیری کنید.

بخاطر بسپارید که اندازه ای که به آن نیاز دارید بیشترین اندازه ریل از قسمت بیرونی است نه اندازه داخلی آن.

تعویض لولای پنجره دوجداره خود به انواع دیگر لولای اصطکاک امکان پذیر است. نمونه های معمولی لولاهای محدود کننده و لولا خروجی پنجره هستند. مهم ترین عامل تعیین کننده برای انجام این کار، عرض ریل لولای پنجره دوجداره است. در غیر اینصورت اگر فقط به دنبال تعویض لولا پنجره دوجداره uPVC هستید، استفاده از لولا در اندازه استاندارد به اندازه کافی آسان است.

مرحله 2: چگونگی اندازه گیری طول این لولاهای پنجره دوجداره

این مرحله واقعاً آسان است. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که طول کل ریل لولا اصطکاک در قاب ثابت است. ما عموماً نگران طول بازو که روی قاب باز شده است، نیستیم.

لولا پنجره دوجداره معمولاً در اندازه های قدیمی اینچ امپراطوری فروخته می شود، اما تبدیل آن به میلی متر آسان است (25.4 x). هنگام اندازه گیری می توانید به راحتی نزدیک ترین مقدار اینچ را جمع کنید و امنیت خاطر داشته باشید.

برخی از پنجره های قدیمی دارای لولا با بازشو به کنار به طول 10 اینچ هستند و ممکن است دیگر پیدا نشوند. می توانید به جای آن از لولا 12 اینچی استفاده کنید. تمام اتفاقاتی که رخ می دهد این است که مقداری هندسه را قربانی می کنید تا پنجره دوجداره را کمی بیشتر به سمت وسط حرکت دهد اما نه به مقدار زیاد.

برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های دلخواه می توانید از نرم افزار محاسبه ابعاد شیشه استفاده کنید.

مرحله 3: چگونه می توان تعیین کرد که لولای بازشو پنجره دوجداره به سمت کنار است یا به سمت بالا؟

این مسئله کمی گیج کننده است. لولاهای پنجره دوجداره با بازشو به سمت کنار، در بالا و پایین پنجره ثابت شده است. لولا پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالای پنجره در طرفین پنجره (چپ و راست) تعبیه شده است. برای تأیید این موضوع، نمودار مخالف را مشاهده کنید. برای کمک به شما در تغییر موقعیت، احتمالاً دستگیره پنجره نیز این امر را تأیید می کند، دسته در سمت کنار پنجره به معنای یک پنجره بازشو به سمت طرفین است. و این مورد زمانی صحیح است از داخل پنجره مشاهده کنید نه بیرون آن.

نمای شیشه ای فریم لس چیست

رای دهی:  / 0

نمای شیشه ای فریم لس چیست؟

نمای شیشه ای فریم لس چیست؟ سوالی که شاید برای خیلی از افرادی که قصد ساخت یک بنا یا ساختمان را دارند، پیش بیاید. شاید در ظاهر نمای فریم لس نمایی بدون هیچ گونه فریم نگهدارنده را در ذهن تداعی کند، اما این گونه نیست. چرا که نمای فریم لس شیشه ای شامل یک نمایی است که بخش اعظم آن را شیشه تشکیل داده که بر روی قالب های آلومینیومی فیکس می شوند.

استفاده از شیشه به عنوان یک متریال نما جزء لاینفک هر ساختمان محسوب می شود.
با ورود شیشه های رفلکس استفاده از این نوع شیشه ها در نمای ساختمان های مرتفع علی الخصوص برج ها بسیار متداول شد.
مزیت مهم نمای شیشه ای علاوه بر زیبائی امکان استفاده از حداکثر روشنایی روز و نور می باشد. شایان ذکر است، استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد می نماید.
استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که دیتایل های نصب متفاوت نیز طراحی گردد.

برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های دلخواه می توانید از نرم افزار محاسبه ابعاد شیشه استفاده کنید. برای مشاهده کاربردهای این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

نمای شیشه ای فریم لس

سیستم فریم لس دارای فریمی است که از پشت شیشه را قاب کرده و روی لامل به واسطه لقمه های آلومینیومی مخصوص متحرک نگه داشته می شود و از خارج ساختمان تنها ژوین هایی مابین شیشه ها دیده خواهد شد.       

در نماهای فریم لس شیشه ای، قاب های آلومینیومی نگهدارنده شیشه بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند.
فواصل شیشه ها به گونه ایست که فریم فولادی حائل قاب های آلومینیومی از نمای روبرو دیده نمی شود.

 یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان، نماهای فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بار گذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد.

در این سیستم ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندی کامل زیر سازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این شبکه بندی قرار می گیرند. وجود لاستیک های هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا ایزوله گردد و از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد.

شیشه سندبلاست چیست؟

رای دهی:  / 0

 

 

شیشه سندبلاست در واقع مدلی دیگری از شیشه می باشد که در ساختمان های تجاری و مسکونی می تواند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. این مدل از شیشه که در برخی از موارد آن را به عنوان شیشه مات نیز می شناسند، یک نوع از شیشه می باشد که روی آن به صورت مات شده در آمده است در واقع با استفاده از یک فرایند که به آن سندبلاست گفته می شود، روی شیشه طرح هایی کشیده می شود یا تماما شیشه به صورت طرح دار در می آید.

با نرم افزار طراحی در و پنجره می توانید به راحتی طراحی در و پنجره خود را انجام دهید. برای حرفه ای شدن اینجا کلیک کنید.

شیشه سندبلاست دکوراتیو، قابلیت و انعطاف بالایی دارد و می توان هر طرحی را روی این نوع شیشه اعمال کرد. برای این کار نیاز به شیشه ی خاصی نیست و روی هر نوع شیشه ای می توان عملیات را انجام داد. فرآیند تولید این نوع شیشه ها کمی متفاوت است. شیشه سندبلاست، از پاشیدن پرفشار نوعی ماسه ی خاص توسط دستگاه های سندبلاست تولید می شود.

برای اینکه روی شیشه ها طرح و یا آن را مات کنند از پدیده سندبلاست شیشه استفاده می شود.
سند بلاست همان پاشش شن روی شیشه با فشار بالا می باشد، ذرات شن روی شیشه اثر گذاشته و حجم بسیار کمی از روی شیشه را برمی دارد.

در هنگام پاشیدن ماسه، می توان هر طرحی را بر روی شیشه سند بلاست ایجاد کرد. شیشه ها مات می شوند و این باعث می شود بسیاری از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی خواهان استفاده از این نوع شیشه باشند.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید شیشه سندبلاست را دارید یا می خواهید در این زمینه اطلاعات کسب نمایید، پیشنهاد می شود تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

طول عمر پنجره های دوجداره چقدر است؟

رای دهی:  / 0

 

استفاده از پنجره‌ های دوجداره چند سالی است که بسیار رواج یافته ‌است، اما این پنجره‌ ها نیز مانند سایر وسایل خانه، دارای طول عمر مشخصی هستند.

در واقع باید گفت که عمر این پنجره ها هم درست مانند سایر وسایل خانه محدود بوده و با گذشت زمان کارایی اولیه را نداشته و باید تعویض گردند.

برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های دلخواه می توانید از نرم افزار محاسبه ابعاد شیشه استفاده کنید. برای مشاهده کاربردهای این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

پس از حدود ۲۰ سال باید پنجره های دوجداره را تعویض کنید. البته با توجه به کیفیت و نوع مواد استفاده ‌شده و نصب درست و حرفه‌ ای و محل قرار گرفتن پنجره‌ ها ممکن است این زمان بین ۱۰ تا ۳۵ سال تغییر یابد.

پنجره دوجداره چند سال عمر می کند؟

عملکرد و طول عمر پنجره های دوجداره بر مبنای کاهش هدایت گرما و سرما بین دو جداره شیشه می باشد و همچنین صدا با وجود این پنجره ها بین محیط داخل و خارج به طرز فوق العاده ای کم می شود. طول عمر پنجره های دوجداره با کیفیت مواد استفاده شده اندازه شکاف بین قاب درونی و بیرونی، تفاوت‌های دما، طرزساخت و مکان نصب برحسب موقعیت جغرافیایی و نوع کاربری آن بستگی دارد و می‌تواند متفاوت باشد.

شیشه های دو جداره معمولاً ۱۰ تا ۲۵ سال دوام دارند. این عمر بر اساس کیفیت مواد استفاده شده، تفاوت‌های دما، طرز ساخت و مکان نصب، کاربری و همچنین قرار گیری محل ساختمان به روی خط استوا و یا نزدیکی آن قابل تغییر است. پنجره‌ هایی که محل قرارگیری آن ها روی خط استوا می‌باشند کمتر از ۱۲ سال دوام دارند.

 

با نرم افزار طراحی در و پنجره آلومینیوم می توانید به راحتی طراحی در و پنجره خود را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

تاثیر یراق آلات در طول عمر پنجره های دوجداره

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری پنجره های دوجداره یراق آلات مناسب است. برای هر پنجره دوجداره باید یراقی انتخاب شود که بتواند وزن وارد شده را تحمل کند تا شاهد عواقب ای مانند خارج شدن لنگه از رگلاژ و همچنین مشکلات باز و بسته شدن پنجره دوجداره نباشد.

یراق می بایست متناسب با توجه به اندازه گیری لنگه انتخاب شود.

تا عملیات فیتینگ میان لاستیک آب بندی و پروفیل به درستی صورت گیرد. ساختار یراق ها باید به گونه ای باشد که امکان باز کردن شخصی از بیرون وجود نداشته باشد که این امر نیازمند طراحی دقیق در مکانیزم یراق پنجره است. یراق پنجره میبایست سبب باز و بسته شدن نرم و آسان پنجره شود و کمترین فشار فیزیکی به دستگیره صورت گیرد. همچنین یراق ها باید برابر سرما و گرما و رطوبت مقاوم باشند تا دچار خوردگی نشوند البته لازم به ذکر است که این یراق الات قابل تعمیر و تعویض هستند.

شیشه استین گلاس و کاربرد آن در پنجره دوجداره

رای دهی:  / 0

 

شیشه استین گلاس و کاربرد آن در پنجره دوجداره

 

 

شیشه یکی از متریال‌هایی است که برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی از آن استفاده می‌شود. با پیدایش شیشه‌های رنگی، روز به روز بر محبوبیت آن‌ها افزوده شد و این متریال مورد توجه معماران بسیاری قرار گرفت. از گذشته‌های دور تا به امروز معماران و صنعت‌گران حوزه هنر و معماری، با استفاده از تکنیک‌های گوناگون، شیشه‌های رنگی را در نماهای داخلی و خارجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار دادند. یکی از تکنیک‌های کاربردی در طراحی دکوراسیون و المان سازی نمای داخلی و خارجی،استفاده از استین گلاس است. در دنیای مدرن امروز، بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای متفاوت کردن دکوراسیون داخلی و خارجی منازل، شرکت‌ها، ساختمان‌ها و ویلاها هستند.

 

برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های دلخواه می توانید از نرم افزار محاسبه ابعاد شیشه استفاده کنید. برای مشاهده کاربردهای این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

 

شیشه های استین گلاس که نوعی شیشه های تزئینی برای ساختمان هستند با نام های مختلفی از قبیل شیشه استیند گلس ، استیند گلاس ، استین گلس و شیشه های تیفانی شناخته می شوند.

 

 استین گلاس چیست؟

 

استین گلاس به عنوان یک هنر تزیینی مورد توجه قرار می گیرد و با دست ساخته می شود. در استین گلس، نقش های زیبایی با قرارگیری شیشه های رنگی خرد شده در کنار هم تهیه می شود. شیشه های رنگی خرد شده به کمک سیم های تفکیک کننده از جنس قلع در کنار هم قرار می گیرند. شیشه های رنگی به کار رفته در استین از نظر اندازه، ضخامت، طرح و … بسیار تنوع دارند و همین موضوع شکل گیری نقش های مختلفی را فراهم می نماید. در طراحی استین گلس بیشتر از شیشه های  3 میل اکراینی استفاده می گردد.

 

نقوش طراحی شده با شیشه های خرد شده نیاز به هدایت و بعد دهی دارند. برای بعد دهی به نقوش ایجاد شده توسط شیشه های خرد شده باید از اسید شور، شیشه های برجسته و … کمک گرفت.

 

شیشه استین گلاس یا استیند گلاس که گاهی به آن استند گلاس نیز گفته می‌شود، نوعی شیشه است که از چسباندن قطعات کوچک شیشه‌های رنگی به یکدیگر ساخته می‌شود. با مونتاژ و چسباندن تکه شیشه‌های رنگی به یکدیگر تصاویر و اشکال مختلف به وجود می‌آید که با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. در طول تاریخ، اصطلاح استین گلاس، منحصرا به پنجره مساجد، کلیسا، موزه‌ و دیگر بناها اشاره دارد.

 

اگرچه شیشه استین گلاس به طور سنتی در پانل‌های تخت و به عنوان پنجره، تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی امروزه تولیدات جدیدتر آن، شامل ساختارهای سه بعدی و مجسمه سازی نیز می‌شود. استفاده از استین گلاس امروزه گسترش پیدا کرده است، به گونه‌ای که آثار هنری ایجاد شده از شیشه به وسیله فلز را هم در بر می‌گیرد. 

 

زیر مجموعه ها