روند تولید شيشه دوجداره

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

روند تولید شيشه دوجداره

تاريخچه پيدايش شيشه هاي دو جداره
استفاده از شيشه توسط رومي ها در حدود هزار سال قبل از ميلاد مسيح رايج بوده است و استفاده عمومي از آن نيز به حدود 200 سال قبل باز مي گردد كه از آن زمان شيشه ها با ابعاد مختلف وارد زندگي عموم مردم گرديدند.
در سال 1865 ميلادي صاحب يك مغازه شيشه فروشي در شهر نيويورك با ابتكار خويش حق ثبت و امتياز بهره برداري از شيشه هاي عايق دوجداره غير نفوذ در ايالت متحده را بدست آورد. او با مطالعه و آزمايش اثبات كرد كه با استفاده از شيشه هاي دو جداره مي توان از خروج گرما و سرماي داخل ساختمان به خارج جلوگيري كرد و هواي داخل محيط را بهتر محافظت نمود.
شیشه دو جداره شاملدو يا چند لايه شيشه مي باشد که با spacer اي از جنس آلومينيوم که با مواد جاذب رطوبت پر شده از يکديگر جداشده اند و توسط چسبهاي بوتيل و پلي سولفايد يا چسب سيليکوني ، شيشه ها به اسپيسر متصل و فضاي خالي آن با هوا يا گازهاي آرگون ، گزنون ، SF6 پر شده اند.
در تولید شیشه های دو جداره صنعتی، خشک نگهداشتن گاز آرگون به عنوان یک گاز خشک و بی اثر در فضای میان جداره مهم ترین نکته هاست که به صورت عایق در تبادل اشکال انرژی ( حرارت و صوت ) عمل می کند.
در مراحل تولید و به خصوص در مرحله درزبندی نهایی مقدار قابل توجهی رطوبت وارد فضای شیشه ها می شود که جهت خشک نگهداشتن گاز آرگون تزریق شده به ماده نمگیر (Discanter) نیاز است که در حفره داخلی (Spacer) تزریق می شود.
بدون استفاده از فاصله گذار ها (Spacer) یکپارچه، امکان تزریق نمگیر به تبع آن خشک کردن گاز آرگون وجود نداشته و شیشه ها در معرض گرما و سرما دچار بخار گرفتگی داخلی خواهند شد.
عدم استفاده از پلی سولفاید مناسب و با کیفیت و به عنوان درزبند ثانوی موجب می شود تا در مرور زمان لایه درزبند مذکور دچار تغییر ساختاری شده و به صورت شکننده در آید و در نهایت با ریزش این لایه در داخل پنجره، آببندی شیشه ها مختل می گردد.
لايه هاي اين نوع شيشه داراي تنوع بالايي از جمله شيشه ساده ، رنگي ، رفلکس ، مات ، سندبلاست ، تشعشع پايين ( e-low ) سکوريت و لمينت بر روي کلاف هاي آلومينيومي ( اسپيسر ) با قطرهاي مختلف اعم از 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 و ... ميليمتري توليد شود و در ساختمانهاي مسکوني ، تجاري اداري ، فرودگاه ها ، بانکها ، کارخانه ها و بيمارستانها بکار گيري شود.در صورتيکه فضاي بين دو شيشه با گازهاي بي اثر پر شوند خواص صوتي و عايق بندي آنها به ميزان قابل ملاحظه اي افزايش مي يابد.شستشوی شیشه ها بدون استفاده از هیچ گونه مواد شوینده و صرفاً با استفاده از آب مقطر با دمای بالا و براشینگ کامل منتج به شیشه های کاملاً شفاف می گردد.از میان اجزاء ساختمان پنجره از مواردی است که علاوه بر اهمیت آن در صنعت ساختمان در هنر معماری نیز از عوامل مهم محسوب می شود.بر این اساس انتظار می رود که پنجره ها مضاف بر مشخصات فنی مناسب، حائز فاکتورهای زیبایی شناختی نیز باشند.
شیه های دو جداره چگونه کار می کند.
هدف از ساختن چنين پنجره هايي قطع ارتباط محيط داخلي و خارجي و تبادل حرارت و برودت اين دو محيط است. اساس اين شيشه هاي دو جداره بر مبناي ايجاد يک فضاي خالي پر از هواي خشک و يا استفاده از يک گاز بي اثر مانند گاز آرگون بين دو صفحه شيشه اي است. به همين دليل هدايت گرما و يا سرما بين جداره دو شيشه کاهش يافته و از انتقال گرما يا برودت و همچنين صدا از طريق پنجره بين دو محيط داخل و خارج به نحو چشمگيري کاسته مي شود.

چرا شيشه دوجداره
یک پنجره بزرگ، نور کافی را در اختیارمان قرار می دهد، طبیعت را به کنارمان می آورد، احساس آرامش روزافزونی را به داخل محیط زندگی ما منتقل می سازد و در نهایت، یک پنجره خوب می تواند پاسخگوی سایر نیازهای اولیه ما بوده و به عنوان یک عایق حرارتی مناسب موجب مصرف کمترین میزان انرژی جهت دستیابی به تهویه متبوع هوای داخل ساختمان گردد. اما در كنار تمام اين مزيتها شيشه تك جداره باعث اتلاف انرژي قابل زيادي مي شود . امروزه با رشد شهرها و افزايش جمعيت و تجديد ناپذير بودن انرژي هاي فسيلي صرفه جويي در مصرف انرژي بسيار مورد توجه قرار گرفته است و دائماً راهكارهاي جديدي براي صرفه جويي ارايه مي شود . ويژگيهايي كه شيشه هاي دوجداره دارند باعث مي شوند كه يكي از گزينه هاي خوب براي صرفه جويي در مصرف انرژي به شمار آيند .

اين ويژگيها شامل :
• 45% صرفه جوئي در مصرف انرژي برای هر جداره
• عايق صوتي به ميزان حداقل 30 دسي بل برای هر جداره
• جلوگيري از ورود آب ، سر و صدا و گرد و خاك به داخل
• تنوع بسیار زیاد در انواع و رنگها
• کاهش آلودگی های صوتی ، صنعتی، محیطی
• کاهش اتلاف انرژی
• افزایش ایمنی
• مناسب با اقلیم های مختلف
• افزایش عمر مفید در و پنجره و شیشه
• زیبایی و دوام
• غیر قابل اشتعال
• قابلیت نصب انواع یراق آلات
• نظافت آسان
• سبکی در مقایسه با در و پنجره های آلومینیومی
• قابلیت بازیافت بعد از استفاده

فرایند تولید شیشه دو جداره به زبان ساده
در ابتدا جام‌های شیشه به وسیله دستگاه حمل بر روی رکهای دستگاه حمل اتوماتیک قرار گرفته و به تعدادی که اپراتور مشخص می‌کند به میز برش اتوماتیک انتقال می‌یابد. سپس اندازه شیشه‌های مورد نظر توسط نرم‌افزار بهینه‌سازی جهت به حداقل رساندن ضایعات توسط دستگاه طراحی و سپس برش داده می‌شود. شیشه‌ها پس از جداسازی به خط تولید شیشه دو جداره منتقل می‌شود. ابتدا شیشه‌ها با آب سختی‌گیری شده به طور کامل شسته شده و پس از کنترل کیفی به مرحله بعدی منتقل می‌گردد.
به موازات مراحل مذکور فریم‌های مابین دو جدار (spacer) توسط دستگاه خم‌کن (bending) بر اساس اندازه شیشه، خم و برش داده می‌شود و داخل فریم از مواد رطوبت‌گیر پر می‌شود. سپس دو لبه فریم توسط دستگاه بوتیل چسب زده می‌شود که به منظور درزگیری و قرار گرفتن اسپیسر مابین دو شیشه و چسبیدن آن‌ها به یکدیگر می‌باشد.
فریم‌ها جهت نصب روی شیشه انتقال می‌یابد. شیشه‌ها پس از نصب فریم به دستگاه پرس منتقل می‌شود و همزمان گاز آرگون به صورت اتوماتیک به داخل شیشه دو جداره تزریق می‌شود سپس توسط روبات محیط شیشه دو جداره با چسب پلی‌سولفید به منظور درزبندی ثانویه پر می‌شود.

استاندارد تولید شیشه دو جداره
1. در تدوین این استاندارد تا حد امکان استانداردهای کشورهای صنعتی پیشرفته و بین‌المللی لحاظ شده است.
2. هدف از این استاندارد تعیین روش‌های آزمون، شیشه‌های دو جداره به منظور بررسی و حصول اطمینان از کیفیت آن‌ها می‌باشد.
3. جهت انجام آزمایشات نمونه هایی با ابعاد 350x500±5mm در نظر گرفته می شود.
4. حد اقل تعداد نمونه ها باید 20 عدد از یك محصول باشد.
5. كلیه نمونه ها باید حداقل به مدت 2 هفته در محیط آزمایشگاهی با دمای °c2±23 به صورت عمودی قرار گرفته باشند.
6. آزمونه ها از لحاظ عدم وجود هرگونه خرابی ویا ترك خوردگی بررسی شود.

آزمونهای استاندارد شیشه های دو جداره
آزمون تعیین نقطه برفك
آزمون پایداری در برابر محیط هایی با رطوبت بالا
آزمون چرخه های آب و هوایی تسریع شده
آزمون مه گرفتگی
آزمون تعیین ضخامت محفظه هوا
آزمون تعیین ضخامت قطعه شیشه دوجداره
آزمون تعیین ابعاد شیشه دوجداره

 

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn